15.07.2013

Liczenie pieluch

Otulacz Blueberry
"Ile Wam "idzie" pieluch dziennie? " - to chyba najczęściej zadawane mi ostatnio pytanie. Kolejne pytanie z cyklu, np. "ile czasu zajmują mi czynności związane z tym pieluchowaniem" - i pytacz rozkręca karuzelę mojego monologu na temat kieszonek i otulaczy. Siła nie do powstrzymania kieruje mną w takich momentach. 


Wielkie liczenie pieluszek


Sama do końca nie byłam pewna ile zużywamy pieluch w ciągu dnia. Postanowiłam zrealizować projekt w stylu "Dzień z życia ..." Przedstawiam fotorelację z naszego pupnego dnia. 

Hania ma dwa miesiące. Pieluchowana wielorazowo w 99%. 


7:02

Tetra złożona w prostokąt, wkładka sucha pupa, otulacz Flip.

Była to pierwsza założona tego dnia pieluszka. Wieczorem poprzedniego dnia (koło 21:00) nałożyłam Hani formowankę Jagnabis z otulaczem Econobum. Delikatnie przemokły okolice nóżek, no ale to nic dziwnego po tylu godzinach... Po zmianie pieluszki położyłyśmy się z Hanią jeszcze na drzemkę i spałyśmy do 10:20, około...

10:48

Tetra ze snappi, wkładka z polaru, otulacz Blueberry.

11:46

Wkład Flip i otulacz Flip - na drzemkę w południe zakładam zawsze jakąś "lepszą" pieluchę, bardziej chłonną i suchą od pupy.

Hania drzemała kilka razy z przerwami. Poukładałam suche ubrania na półkach - znalazłam zagubiony turkusowy otulacz! 

15:36

Prefold, wkładka z polaru i otulacz Blueberry.


18:41

Tetra ze snappi, wkładka z polaru, otulacz Flip (odnaleziony w kupie czystych ubrań zdjętych z suszarki).

19:13

Prefold ze snappi, wkładka polarowa "sucha pupa" i otulacz Flip.


20:24

Na noc: formowanka S Pupeko i otulacz Econobum.


Otulacze można używać wielokrotnie, do poważniejszego zabrudzenia lub do momentu przesiąknięcia nieprzyjemnym zapachem. Zwykle udaje nam się użyć 2-3 razy zanim wrzucimy otulacz do kosza. Można szybciutko wypłukać otulacz najpierw w zimnej potem w ciepłej wodzie z mydłem i powiesić do wyschnięcia. 


Wynik: 7 zmian pieluszek w ciągu całego dnia (w tym jedna pieluszka nocna, która starcza do rana).


5 komentarzy:

Blaszany Kogucik pisze...

Czekam jeszcze wpis pt. wielorazowe pieluchowanie dla początkujących, tak łopatologicznie. Co się najbardziej sprawdza, jaki zestaw jest naj naj. Sama się zastanawiam ale w gąszczu informacji jestem zielona :(

Beatka pisze...

Lubię takie codzienne wpisy, ciekawe pieluszki :) Pozdrawiam i chętnie odwiedzam :)

Violianka pisze...

Pewnie, dobry pomysł. Dla każdego zestawem naj naj będzie pewnie co innego, ale mogę opisać swoich faworytów. Dzięki za komentarz! pozdrawiam

Violianka pisze...

Wpisy mi się rodzą, ale nie wiem jak długo to jeszcze potrwa. Póki co jeszcze do końca tygodnia mam urlop od zespołu i prób... ale postaram się utrzymać tempo. Pozdrawiam ;)

Beatka pisze...

Spokojnie, moim zdaniem nie liczy się tak częstotliwość jak ciekawa treść postów, co najbardziej interesuje czytelnika :) Pozdrawiam serdecznie, dobrej nocy!