22.02.2017

Lubelska Pieluchoteka "Wielolub" rozpoczęła działalnośćOgłaszam otwarcie lubelskiej Pieluchoteki "WieloLub"! Zapraszam na post.

Odkąd przestaliśmy używać pieluszek dla naszej starszej Córki Hani minęło sporo czasu, nie wiem dokładnie, czy rok, czy dwa. Wiem jedno, wiele się od tamtej pory zmieniło w "środowisku" wielo maniaczek, czyli mam zafascynowanych tematem. Jest nas bardzo dużo! A będzie nas jeszcze więcej. I oby tak było. Bo naturalne pieluchowanie jest dobre dla wszystkich i wszyscy skorzystamy na pieluszkowej rewolucji.

"Wielo - społeczność". Byłam bardzo mile zaskoczona kiedy dowiedziałam się, że nasze wielo - mamy są tak dobrze zorganizowane. Powstało kilka grup na facebooku, parę z nich cieszy się dużym zainteresowaniem rodziców. Wiele dziewczyn aktywnie udziela się równolegle na kilku grupach, spotykają się poza internetem i dzięki ich "zwariowaniu" na punkcie wielopieluszek powstają ciekawe inicjatywy.

Bazarek i forum. Na pieluszkowym bazarku można znaleźć prawdziwe skarby albo za nieduże kwoty zaopatrzyć się w pierwszy stosik. Kliknij w zdjęcie aby przejść do grupy. Kolejnym miejscem, które postanowiłam przedstawić zanim opowiem Wam o pieluchotece jest grupa "Pieluchy oraz NHN" ( - naturalna higiena niemowląt). Na grupie spotykają się doświadczone wieloświrki ze świeżynkami, które dopiero nieśmiało badają teren. Można pytać o wszystko co dotyczy naturalnego pieluszkowania i wczesnego wysadzania dzieciaka. Do najbardziej popularnych wpisów należą tzw. stripy - czyli rozpakowywanie przez mamę otrzymanych przesyłek kurierskich czy pocztowych zawierających zakupione nowe pieluszki i akcesoria dla maluszków. To taka zabawa, która jest jednocześnie dobrym działaniem promocyjnym. To dzięki tym akcjom zauważyłam jak bardzo rynek pieluszkowy zmienił się od 2013 roku. Powstało kilka nowych firm szyjących pieluszki, zmieniły się preferencje klientów, powstają mody na konkretne firmy, modele pieluszek, wzory...


Kliknij w zdjęcie aby przejść do grupy.


Co to PIELUCHOTEKA? Pieluchoteka to miejsce, w którym można wypożyczyć pieluszki wielorazowe. W Polsce znajduje się kilkanaście pieluchotek skupionych wokół STIM - Fundacji Edukacji Zdrowotnej z Sosnowca (LINK). Zazwyczaj kobiety prowadzące wypożyczalnię same są mamami używającymi pieluszek wielo dla swoich dzieci. Zbiory stanowią w dużej mierze własne, prywatne zasoby pieluszek jak i sztuki pozyskane dzięki współpracy z Fundacją, od producentów, darczyńców - innych rodziców. Nowa pieluszkowa inicjatywa spotyka się z dużym zainteresowaniem rodziców w całym kraju.


Lubelska pieluchoteka WieloLub. Do niedawna w naszej najbliższej okolicy była wypożyczalnia prowadzona przez Gosię z Lubartowa. Bardzo się ucieszyłam, kiedy dowiedziałam się, że oto nadarzyła się okazja aby poprowadzić lubelską pieluchotekę. W krótkim czasie uruchomiłam podstawowe kanały komunikacji z potencjalnymi użytkownikami wypożyczalni, czyli adres mailowy wielolub(at)gmail.com, stronki na fb - Pieluchoteka Lublin (https://www.facebook.com/wielolub/) oraz grupę Pieluchoteka Lublin.


Na obecną chwilę zasoby Wieloluba nie są zbyt imponujące - kilka kieszonek, otulaczy, kilkanaście wkładów i mnóstwo tetry. Posiadam wszystkie podstawowe systemy, które początkująca mama może chcieć przetestować. W zbiorach znajdują się zarówno pieluszki produkcji chińskiej, australijskiej, amerykańskiej i oczywiście polskiej. 


Już niedługo kolekcja powiększy się o kolejne pieluszki wełniane, kilka formowanek i kieszonek. Liczę na to, że pomysł na wypożyczanie wielo spotka się z zainteresowaniem lubelskich rodziców, a z czasem rozrośnie i przerodzi w coś jeszcze większego... Pożyjemy, zobaczymy. A na razie zapraszam do polubienia strony na facebooku i śledzenia działalności pieluchoteki Pieluchoteka Lublin (https://www.facebook.com/wielolub/).

Jak wypożyczyć pieluszkę? Aby wypożyczyć pieluszki trzeba skontaktować się z Wielolubem, czyli ze mną - poprzez dostępne kanały (facebook, gmail, czat). Na podstawie rozmowy z rodzicem ustalamy jakie są jego/jej oczekiwania, jakie systemy chciałby/aby wypróbować. Następnie określamy jakiej wielkości pieluszki będą najlepsze dla danego dziecka (wymiary i waga dziecka). Można oczywiście przymierzyć konkretne pieluszki i zdecydować na miejscu, w Pieluchotece, które pieluszki chce się wypożyczyć. Czas wypożyczenia ustalamy indywidualnie, ale zwykle nie jest on dłuższy jak dwa tygodnie. Z klientem Pieluchoteki podpisywana jest "umowa wypożyczenia", która określa wszystkie podstawowe zadania obu stron oraz pobierana jest kaucja. Wysokość kaucji zależy od rodzaju i ilości wypożyczonych pieluszek. Klient otrzymuje dokładną instrukcję dotyczącą użytkowania pieluszek oraz ich pielęgnacji.

Zapraszam do skorzystania z oferty lubelskiej Pieluchoteki "WieloLub".


Brak komentarzy: