05.01.2017

Najdziwniejsze pieluszki w stosiku


Dziś postanowiłam pokazać Wam kilka pieluszek, które można określić mianem najdziwniejszych, jakie znajdują się w moim stosiku. Zapraszam! Pieluszka wielorazowa Helly Pippos (Stoffwindeln)

Pieluszka wykonana jest bardzo starannie. Według informacji na metce zewnętrzna warstwa to polyester, natomiast wewnętrzna 100% bawełny. Interesującą rzeczą jest wypełnienie - również polyestrowe. Sztuka, którą posiadam jest w rozmiarze S i pewnie jest to najmniejszy dostępny. Próbowałam znaleźć jakieś dodatkowe info o tej firmie w necie i udało się. Niestety niemieckiego dobrze nie znam i z tego względu trochę ciężko było. Chciałam upewnić się, czy to co mam to jest pieluszka AIO czy jakiś nietypowy otulacz, a może formowanka? Może któraś z Was wie, może macie pieluszki tej firmy?

Helly Pippos (Stoffwindeln)

Pieluszka wielorazowa (Stoffwindeln) Helly Pippos wyposażona jest w rzepy, jej wewnętrzna warstwa to dość cienki, bawełniany wkład, pikowany i dodatkowo wypełniony w części środkowej (polyester). Niestety jeszcze nie mogę napisać nic o jej chłonności, skuteczności i użytkowaniu, ponieważ jeszcze nie była testowana. Pieluszka nie posiada kieszonki ani zakładki na dodatkowy wkład - wielkością przypomina formowankę pupeko. W dotyku jest raczej sztywna, a przeszycia wokół nóżek wydają się być nawet trochę zbyt chropowate. Cóż, zobaczymy czy się sprawdzi w boju.

Cena na e-bay ok. 3- 6 Euro (używana)
Moja kupiona przez Mamę w ciuchu za 0,50zł.

WT Baby Pants

Pieluszka "ceratka" WT - Made in China

Pieluszka wykonana bardzo starannie z pvc i bawełny. Jest to pielucha typu ceratka, bardzo leciutka, delikatna w dotyku, wiotka. Wokół nóżek materiał jest lekko sprężysty, ładnie zmarszczony. 


Tego typu pieluszka, tak jak znany i lubiany przeze mnie otulacz pul, wymaga zastosowania wkładu do wewnątrz. Ta ceratka nie posiada zakładek na wkład także podejrzewam, że najwygodniej będzie zastosować do niej formowankę lub pieluszkę składaną (tetra spięta snappi lub prefold). Sztuka, którą posiadam jest rozmiaru M - na zdjęciu poniżej dla porównania z kieszonką pupus.


Pieluszka WT posiada zapięcia na bioderkach w postaci plastikowych napek - po trzy napki na każdym boku. Z doświadczenia wiem, że może być problem, zwłaszcza ze starszym dzieckiem, aby bezproblemowo zapiąć tę pieluszkę - zbyt dużo napek w niewygodnym miejscu. No nic, przekonamy się już wkrótce.
Ceratka WT Baby pants

Pieluszki WT sprzedawane są w opakowaniach po 12 sztuk. W internecie można zamówić je bezpośrednio od producenta, w paczce o zawartości minimum 200 opakowań. Dostępne rozmiary od S - XL. Estetyka wykonania na najwyższym poziomie, ciekawe jak będzie z użytecznością. 

Cena na alibaba.com ok. 3 $/12szt.
Moja kupiona przez Mamę w ciuchu za 0,50zł.


Pieluszka "ceratka" puzzilein 

Jest to prawdopodobnie najstarszy typ pieluszki, jaki znajduje się w mojej "kolekcji". Nie podam dokładnie w jakich latach została ta ceratka wprowadzona na rynek, jednak sądząc po zdjęciach w galerii google mogły to być lata 70-te. Informacje o tej pieluszce znajdują się głównie na niemieckojęzycznych stronach stąd moje przypuszczenie, że jest to produkt Made in Germany. Sztuka, którą posiadam jest w rozmiarze 4 - według oznaczenia wytłoczonego na jej boku, pieluszka jest odpowiednia dla dziecka o wadze 6-9 kg.
Puzzilein Gr.4

Ceratka działa jak otulacz - wymaga zastosowania wkładu lub pieluszki formowanej do środka. Wykonana jest z gumy, posiada wewnętrzne zakładki, które mają za zadanie przytrzymać wkład chłonny (np. złożoną w prostokąt tetrę lub prefold) na właściwym miejscu. Podejrzewam, że z powodu mega sztucznego materiału może powodować poważne odparzenia u dzieci z wrażliwą skórą. Pieluszka posiada system regulacji podobny do tego w kieszonach np. Charlie Banana - szerokość wokół nóżek można regulować za pomocą ściąganej tasiemki. Poprzez skracania tasiemki, przestrzeń wokół nóżek zaciska się. Tasiemkę blokuje się zahaczając o maleńki guziczek na zewnątrz pieluszki. 


Nie znalazłam ceny takiej pieluszki w necie
Moja kupiona przez Mamę w ciuchu za 0,50zł.


Majtki treningowe no-name

Zdecydowanie nie jest to pieluszka wielorazowa i może nie powinnam umieszczać jej w tym zestawieniu. Jednak zdecydowałam, że skoro już piszę o najdziwniejszych egzemplarzach ze stosiku to już niech będzie wśród nich i ta sztuka.

Pieluchomajtki wykonane są prawdopodobnie z polyestru - warstwa zewnętrzna oraz z cienkiej tkaniny frotte od wewnątrz. Nie posiadają właściwie żadnego wkładu chłonnego, ani miejsca na wkład. Gumeczki wokół nóżek są dość luźne tak jak i gumka w pasie - z tego wnoszę, że pieluszka będzie dobra na duże, np. 24 - miesięczne dziecko. Można oczywiście spróbować potraktować ją jako otulacz i umieścić w jej wnętrzu pieluszkę składaną lub formowankę. Na pewno pokuszę się o przeprowadzenie takiego eksperymentu. A nóż..widelec....

Poniżej pieluchomajtki w porównaniu do OS pupus.

Nie znalazłam ceny takiej pieluszki w necie
Moja kupiona przez Mamę w ciuchu za 0,50zł.Brak komentarzy: