20.11.2014

Pytania o wielo...


Dziś kolejna garść Waszych wątpliwości i moje doświadczenie. Zapraszam na krótki, szybki wpis o wielorazówkach. Dla odważnych początkujących.

Zawsze bardzo mnie cieszy jak dowiaduję się, że któraś z Mam zaglądających na mojego bloga planuje używać wielo. Chętnie odpowiadam na każdy list i pytania w tej sprawie. 

Tak samo było w przypadku tej wiadomości:


Przygotowuję się do pieluchowania w wielorazówkach (nasz Leon urodzi się na Gwiazdkę) i głowa mi pęka od nadmiaru wiadomości. Twój wpis "Tetra is the best!" dużo mi wyjaśnił, ale nadal nie jestem pewna kilku rzeczy. Wdzięczna bardzo będę za wszelakie sugestie, bo na forach jest tyle różnych opinii co do różnych proszków i prania, że nie ogarniam...

-W czym prać tetrę dla noworodka? 13 lat temu starszej córce prałam w płatkach mydlanych, teraz czytam, że nie - bo zatykają i że lepiej użyć proszku/płynu dla niemowląt (Jelp? Lovela?) + dodatku nappy fresh i że niekoniecznie prać w 90 stopniach. Mam proszek Miocare - czy mogę w nim prać tetrę dla noworodka w 40 albo 60 stopniach? 


Proszek Miocare - myślę, że będzie ok. Dodatek antybakteryjny albo 2-3 krople olejku herbacianego skutecznie odkazi pieluszki. Przyznaję, że ja nie używałam długo dziecięcego proszku, właściwie to po pierwszych dwóch opakowaniach właśnie jakiegoś Jelpu chyba, przeszłam na zwykły Vizir. U naszej Hani nie było żadnych negatywnych reakcji skórnych, ale bywa różnie. Będzie widać pewnie od razu, czy dla Twojego maluszka zwykły proszek będzie ok. Pamiętaj, żeby nie dawać za dużo proszku. Wystarczy połowa zwyczajowej ilości na wsad. I raczej unikaj płynów do prania, lepiej używać proszku - takie mam doświadczenie. Choć pewnie zdania mogą być różne.

- Czy wkładki (mam bambus i mkrofibrę) można prać razem z otulaczami/kieszonkami i tetrą?


Oczywiście, wszystko to co wymieniłaś możesz prać razem, maksymalnie do 60 stopni - otulacze i kieszonki, w ogóle każda pieluszka z warstwą PUL nie lubi zbyt wysokich temperatur, po prostu zniszczy się. Zacznie przeciekać.

- Ile razy należy wyprać tetrę przed pierwszym użyciem?

Mam tetrę po siostrzeńcach, Przed pierwszym użyciem uprałam ją chyba tylko raz z dodatkiem antybakteryjnym, a moja mama mi jeszcze ją wyprasowała... cóż, po kolejnym praniu tetra była ok. Ale jak kupisz nową, to lepiej uprać ją ze 4-6 razy - ale to tylko dlatego żeby nabrała chłonności. Nowe nie chłonie zbyt dobrze. Trzeba trochę zużyć, zniszczyć tetrę i każdy inny wkład (bo to się tyczy także mikrofibry, czy konopii), wtedy lepiej chłonie.


Zachęcam do przeczytania pozostałych postów na temat pieluszek wielorazowych:


Pieluchowanie wielorazowe dla opornych


Pytania o wielo...


SMRÓD - PPP

Nowe pytania o WIELO


Brak komentarzy: