24.04.2014

Fotomigawka dyngusowa


Strasznie boję się kleszczy. Nienawidzę generalnie paskudztwa, takie małe robaczki łażące po ciele, smyrające, brrrrr... Ble, a do tego jest jakieś tam ryzyko złapania boreliozy! Strzeżcie się kleszcza.

W Poniedziałek Wielkanocny, zgodnie z naszą najnowszą tradycją rodzinną, wybraliśmy się na działkę - skrawek pomiędzy lasami, łąkami, a polami w okolicach jezior Łęczyńsko - Włodawskich. Nie ma tam na razie nic, prócz natury!

Natura, atakowała rozłożony na trawce koc. Jego jasny kolor pozwalał momentalnie zauważyć intruza, zanim jeszcze zdążył wejść komukolwiek za koszulkę.Cycanie na trawie. W pełnym słońcu. Super!


Mój M nie jest przekonany do tych szelek. Ja w sumie też jeszcze nie. Córze było wszystko jedno, oszołomiła ją natura, las i słońce.


Zgodnie z tradycją, zaczerpniętą z krajów północnych (Dania, Norwegia) dzieci szukały ukrytych przez zajączka czekoladowych jajek i innych smakołyków. Także dla Hanki zajączek zostawił co nieco...

Były spacery po lesie, pierwsze opalanie bladych, zimowych dekoltów i ramion. Było też ujeżdżanie Amorcia! Córze się bardzo spodobało. Psu - mniej.Babcia Mila, prababcia Hanki, jak zwykle miała najlepszy pomysł na zabawę. Wsadziła Córę na Tatrę i w drogę! Hanka spędziła na pace z godzinę.


Bliżej wieczora zrobiło się trochę chłodniej. I smutniej, bo powoli trzeba było się ewakuować do domu. Ale już jest plan, że na weekend, majowy albo jakiś zwykły wracamy!

3 komentarze:

Rodzina w budowie pisze...

Amor ma taka minę jak nasz kot kiedy Malutka się do niego zbliża :D

Violianka pisze...

bidulki ;)

Karlita CałyŚwiatKarli pisze...

Super fotki :-))

nienawidzę kleszczy ... dobrze ze był duży!!
Niestety mamy w rodzinie przypadek po kleszczowej boreliozy ... straszne leczenie, wyniszczające człowieka ... i niestety nie zawsze brak rumienia oznacza że kleszcz nas nie zaraził ... Gabi i ja byłysmy ofiarami kleszczy na szczęście żadnego paskudztwa nam nie przekazały ....