03.01.2014

Post o skarbach i KONKURS!!Parę dni przed świętami dostałam super niespodziankę - kosmetyki dla niemowląt Skarb Matki od jednej z moich czytelniczek. Przez te dni testowałyśmy je z Hanią.
Do przetestowania dostałyśmy: płyn do kąpieli z oliwką, oliwkę pielęgnacyjną, krem pielęgnacyjny oraz wersje mini mydełka, szamponu, oliwki, kremu do pupy, emulinkę.


Naprawdę chciałam wypróbować te kosmetyki. 

Podejrzewałam, że po przeczytaniu jakie mają składy będę miała wątpliwości więc po prostu tego nie zrobiłam. Nie sprawdziłam. Choć pamiętałam co na temat tych kosmetyków pisała Sroka


Ja nie zamierzam analizować i opisywać dla Was składów kosmetyków, bo się na tym nie znam. Wiem mniej więcej czego powinnam unikać (SLS, silikony, formaldehyd, parabeny...) i staram się kupować takie kosmetyki, które tego "zakazanego" towarzystwa nie mają. Sami sprawdźcie co na odwrocie opakowań napisał producent i zdecydujcie, czy odpowiada Wam to towarzystwo.

Z czystym sumieniem mogę natomiast napisać o zapachu, konsystencji, przyjemności z używania itp. 
I oto moje spostrzeżenia:

Nawilżający płyn do kąpieli z oliwką - Skarb Matki

Niewielką ilość płynu dodawałam do wanny podczas nalewania do niej wody. Ładnie się pienił, miał przyjemny zapach. Hani skóra po użyciu tego płynu była bardzo milutka, aksamitna. 

Nie spodobała mi się sama idea płynu do kąpieli, czyli to, że dodajemy do wody i myjemy teoretycznie tym co w wodzie pływa. Zdecydowanie wolę brać odpowiednią ilość kosmetyku na rękę i myć bezpośrednio. Oczywiście można ten kosmetyk stosować jako mydło w płynie i umyć bobasa "po mojemu", ale kiedy kąpałam Młodą sama, bardzo trudno było to zrobić jedną ręką i nalać sobie płynu z butelki... Jedną ręką musiałam asekurować Córę w wodzie, czyli miałam tylko jedną rękę wolną - no nie da się nalać sobie na rękę płynu w takich warunkach... co innego, gdyby była pompka! Uwaga - kosmetyk dla niemowląt od 1 msc życia.

Oliwka pielęgnacyjna z olejkiem ze słodkich migdałów -  Skarb Matki

Ta oliwka ma świetny zapach, dość dobrze się wchłaniała. Może być stosowana od pierwszych dni. Lubię oliwki, mam swoją ulubioną od Hippa, która nie zawiera olejów mineralnych i substancji zapachowych.  

Krem pielęgnacyjny z tlenkiem cynku - Skarb Matki

Kremy tego typu stosuje się na okolice pieluszkowe po to by złagodzić podrażnienia. Słyszałam, że kremów z cynkiem nie powinno się stosować profilaktycznie, ponieważ zbytnio wysuszają, a jedynie miejscowo na zmienione miejsca. Przy pieluszkach wielorazowych, których używamy nie stosuje się żadnych kremów, bo nie są potrzebne, a poza tym mogą "zepsuć" chłonność materiałów. Przyznaję się, że nie użyłam tego kremu ani razu. W składzie znów olej mineralny, na drugim miejscu, a wosk pszczeli dopiero na czwartym... 

Delikatne mydełko - Skarb Matki

Mydełko jak każde. Bez szału.
Szampon

Na kędziorki wciąż czekamy. Włoski Hani nie są jeszcze bujną czuprynką, ale po umyciu zawsze są mięciutkie i pachnące. Córa nie boi się wody spływającej jej po główce, po oczach i z łatwością spłukuję jej pianę podczas mycia włosków. Niestety podczas spłukiwania tego produktu Młoda mi się rozwyła. Nie wiem czy to przez większą ilość piany niż zwykle, czy ją szczypało... A teraz ważna informacja!

Na moim facebooku ruszyła zabawa. Waszym zadaniem jest odgadnięcie jakie nagrody przygotowałam dla Was w Noworocznym Konkursie który ruszy już 6.01.2014 czyli w najbliższy poniedziałek. 


Codziennie do poniedziałku, 6.01.2014 odkryję jedną nagrodę, a Wy będziecie mogli wygrać tę z nich. Każdy, kto jako pierwszy zgadnie co kryje się pod znakami zapytania automatycznie wygrywa! W komentarzu pod grafiką konkursową [KLIK] należy napisać swoją propozycję, ale proszę Was o podawanie konkretnych nazw, tytułów, rodzajów - żeby jak najdokładniej określić o jakiej nagrodzie myślicie. Macie dwie szanse.

Nagrody, których nie odgadniecie będą do wygrania od 6.01.2014 w Noworocznym Konkursie. Serdecznie dziękuję kawiarni Pompon (Lublin, ul.Kryształowa 8/U9) za przekazanie nagród do konkursu!


Regulamin zabawy przed-konkursowej:
- udział w zabawie może wziąć każdy kto ukończył 18 lat lub ma zgodę opiekuna,
- odpowiedzi należy umieścić w komentarzu, na fb pod grafiką konkursową,
- każdy uczestnik może dwukrotnie zaproponować odpowiedź w jednej zabawie,
- codziennie zabawę rozpocznę informacją na fb, podam czas rozpoczęcia i zakończenia zabawy,
- odpowiedzi podane po zakończeniu czasu na zabawę nie będą się liczyły,
- nagrody będą wysłane Pocztą Polską, tylko na teren RP, przez sponsora (ja lub Pompon),
- czas trwania całej zabawy do 5.01.2014, 23:59,
- wszelkie pytania kierować można do mnie za pomocą formularza kontaktowego na blogu lub maila violiankabloguje@gmail.com,
- zastrzegam możliwość zakończenia zabawy bez podania przyczyny i odwołania wyników.


6 komentarzy:

Mama Filipa pisze...

Nie miałam jeszcze okazji wypróbować tych kosmetyków, a wiele o nich słyszałam;)

Kamila K pisze...

my tez nie stosowalismy ;d

Makola pisze...

Słyszałam o tej marce, ale jakoś nawet nie zastanawiałam się nad nią. Sama jeszcze nie wiem czego będę używać...

Gosia pisze...

Ja testowałam maść do pupy (która ardzo pomoła nam na wielkie odparzenie po oryginalnych "Pampersach") ,oliwkę,która świetnie nawilżyła ciałkoo i ślicznie pachnie,emulinkę której używanie pozwala na nawilżenie nie stosując już po kąpieli oliwki,oraz ciemieniuszkę wiadomo na co ,ktora pomogla juz po 3 uzyciach. Polecam bardzo !

Aleksandra Greszczeszyn pisze...

Zetknęłam się z kosmetykami Skarb Matki i mam o nich dobre zdanie, choć nie zostały z nami na dłużej :)

Katarzyna Grodzka pisze...

Ja kremu do pupy nie znam.Miałam oliwkę i krem pielęgnacyjny....super jakość