10.02.2014

Książeczki z lubelskiego! UWAGA KONKURS


Kilka tygodni temu otrzymałam świetną przesyłkę od lubelskiego wydawnictwa Omnibus. Książeczki pokażę Wam w akcji, a część z nich będziecie mogli wygrać w kolejnym konkursie u Violianki!


Przedstawiam Wam serię książeczek p.t. Dam radę! lubelskiego wydawnictwa Omnibus:
Moje przedszkole - książeczka ma za zadanie przygotować maluszka na pierwszą wizytę w przedszkolu. Sympatyczna Martynka oprowadza po przedszkolu, przedstawia Panią i resztę dzieciaków. Prosty język, zwięzłe opisy i bardzo ładne ilustracje sprawiają, że książeczkę z przyjemnością się czyta. Książeczkę zabrałam ze sobą do pracy, do przedszkola i pokazałam swoim współpracownikom. Wszystkim bardzo się spodobała i na pewno będziemy z niej korzystać. Szczególnie wartościowe są umieszczone na końcu książeczki Rady dla rodziców i opiekunów.


Łakomczuszki - Książeczka w prosty sposób przedstawia najważniejsze informacje na temat właściwego odżywiania malucha. Łakomczuszki powędrowały do mojej siostry ciotecznej i jej córeczki Soni.Kolejne książeczki - Wojtuś u lekarza i Niejadek - będziecie mogli wygrać u mnie!

Seria bajek-pomagajek może pomóc rodzicom dotrzeć z ważnymi, trudnymi tematami do maluchów. 

Nie każdy wie, że w naszym województwie mamy piękne, prawie dziewicze obszary przyrody. Wydawnictwo Omnibus poleca książeczki o zwierzętach, które można spotkać w lubelskich parkach krajobrazowych. Ciekawym opisom najważniejszych gatunków, towarzyszą przyjemne akwarele, przedstawiające ptaki, gady..Otrzymałam też dwie "poważniejsze" pozycje: Obie bogato ilustrowane, w twardej oprawie i z ciekawymi wiadomościami. Choć w dobie wszechobecnego internetu i łatwego dostępu do informacji wydaje się, że tego typu książki nie są już potrzebne.. przecież wszystko znajdziemy już na google lub wikipedii. To prawda, ale tradycyjne książki nadal mają i będą miały wielu zwolenników. Sama lubię po prostu wziąć w ręce album i przeglądać kartka po kartce. Nic mnie wtedy nie rozprasza, mogę się skupić na tej konkretnej stronie, akapicie... kiedy czytam coś na komputerze zawsze znajdzie się coś co mnie odciągnie, jakaś reklama, link, filmik...


Z książki o przyrodzie dowiecie się na przykład dlaczego i jak zmieniają się pory roku oraz co sprawia, że zimą dni są krótsze. W książce o kosmosie znajdziecie świetne fotografie i grafiki przedstawiające najważniejsze zagadnienia i zjawiska. Mój M interesuje się tą tematyką, Kosmosem, planetami i gwiazdami, ma nawet sporą wiedzę - tym bardziej ucieszyłam się, że dostaliśmy tę pozycję.

Zachęcam Was do odwiedzenia strony wydawnictwa http://www.wydawnictwoomnibus.com.pl/.
UWAGA KONKURS! 
"Mamy, czytamy!"

Tym razem możecie wygrać 1 z dwóch zestawów książeczek wyd.Omnibus + CD z bajką! Co trzeba zrobić, żeby grać?

1. polubić fanpage Violianki na facebooku
2. w komentarzu pod tym postem umieścić zdjęcie 
- zdjęcie ma pokazywać jak czytacie swoim dzieciom


15 komentarzy:

anka8661 pisze...

U nas ostatnio starsza córka czyta braciszkowi. Oboje bardzo to lubią :-)

Klaudia Wawrzyniak pisze...

Boskie książeczki, bardzo je lubię!! Wkrótce i u mnie słów kilka :))

Kamila pisze...

uwiebiamy tak spędzać czas... :)

Aneta Sawicka pisze...

W wakacje lubiłam czytać Filipkowi na świeżym powietrzu:)

super dzieciaczki pisze...

świetne te książeczki :)

Violianka pisze...

Super! Dobrze mieć rodzeństwo...

Violianka pisze...

ładny stosik!

Violianka pisze...

ale pogoda! Ja chcę WIOSNY!!

Aneta Sawicka pisze...

ja też!!!

Violianka pisze...

super parka!

AGA pisze...

moja córcia uwielbia słuchać i przekręcać kartki :)

Agata Filewicz pisze...

Dziękuję :)

Barbara pisze...

Moja córka Agatka czyta mojej Wnuczce Alince. Jak widać, obie są bardzo zaangażowane. Alinka zna już książeczkę i czyta razem z Mamą. Tytuł: "Gałgankowy skarb" Zbigniewa Lengrena. Nabyte w Fice :)

Agnieszka pisze...

Tatusiowie też czytają! Niekiedy ich córy wręcz domagają się tego, żeby to "tata" był ich przewodnikiem po cudownym świecie książek. Tak jest u nas!

Kasia Grodzka pisze...

Moja Maja choć czytać nie umie,
Lubi słuchać Szymka i go rozumie.
Jak jej braciszek ładnie do snu czyta,
A ona leży i o nic nie pyta.

A w dzień chodzi z książkami,
Obgryzionymi okładkami.
Bo jest mała na czytanie,
Więc ją kręci obgryzanie ;-)