11.07.2014

Biblioteczka Hani


Ostatni wpis na temat książeczek był bardzo dawno. Chyba w marcu. Od tamtego czasu biblioteczka Hani trochę się rozrosła. Nadal nie mamy półeczki na książki i walają się one wszędzie. Przez ten bałagan kilku pozycji nie ma w tym wpisie... będą w następnych. Zapraszam.

1. 100 najpiękniejszych wierszy i piosenek dla dzieci. Wydawnictwo Siedmioróg. Książeczka kupiona na wyprzedaży za około 25zł. Zawiera najważniejsze utwory literatury dziecięcej, rymowanki, wierszyki, krótkie bajeczki. Część znana i lubiana przeze mnie od czasów własnego dzieciństwa (Słoń Trąbalski, Pan Hilary, Kaczka Dziwaczka), a część całkiem dla mnie nowa, nieznana i ciekawa. Co ważne, zawiera opracowania nutowe i piękne ilustracje!

2. Angielskie słówka. Wydawnictwo Wilga. Prezent na roczek Hani. Króciutka książeczka z ładnymi obrazkami. Przedstawia bardzo podstawowe, najłatwiejsze słownictwo typu mama, tata, słońce... 3 i 4. Moje sny.... Nauczycielka i Moje sny..... Weterynarz. Wydawnictwo Olesiejuk. Prezent na roczek Hani. Trochę zbyt pstrokata i uszczegółowiona grafika jak na mój gust, ale Hani podobają się obie pozycje. Zwłaszcza rysunki zwierzątek.5. Poznaję kształty. Wydawnictwo Wilga. Jedna z moich ulubionych książeczek. Sympatyczne pingwinki zapoznają Hankę z różnymi figurami. Hania świetnie rozpoznaje i wskazuje (a nawet nazywa) kółko, trójkąt i serce. 6. Zwierzaki w domu. Wydawnictwo Wilga. Świetna książeczka, niestety już po przejściach. Podczas pierwszego oglądania z Hanią, książeczka została pozbawiona jednej ruchomej myszki, a w czasie kolejnych sesji z tą pozycją odpadały coraz to nowe jej elementy... Mam silne postanowienie naprawy, ale jakoś weny brak. Mina ptaszka, na widok szpetnego pyska konika - bezcenna. ;)
7. Baśnie, H.CH. Andersen. Wydawnictwo Skrzat. I wreszcie mamy własną księgę z baśniami. Prezent od kochanej Babci Hanki na roczek. Na pierwszej stronie posiada bardzo piękny wpis, własnoręcznie sporządzony przez Babę, na pamiątkę. Cudna książka. Już czytana, działa - Hania zasypia jak złoto.
8. Okruszek poznaje warzywa. Wydawnictwo Olesiejuk. Ładna grafika, wszystkie najbardziej podstawowe i znane warzywka. Na końcu książeczki garść zagadek utrwalających nazwy poznanych roślin. Około 5 zł.9. Świat w obrazkach - Wieś. Wydawnictwo Olesiejuk. Wspaniała książeczka, z mnóstwem ciekawych informacji i fantastycznych rysunków zwierząt, roślin, maszyn... Znajdziecie w niej odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące pracy w polu, hodowli bydła czy kurczaków. Kupiłam na przecenie w hipermarkecie. Kuszą mnie inne z serii. 10. J jak jamniki. Małgorzata Strzałkowska. Wydawnictwo Hachette. Prezent. Bardzo zabawna historyjka plus świetne ilustracje. Hania jeszcze nie zna tej książeczki. 

Oto i cała najnowsza część kolekcji książeczek Hani. Kilku pozycji nie ma w tym poście, a są także warte pokazania, więc wkrótce postaram się to nadrobić.Przypominam, że do 13.07.  trwa


1 komentarz:

Aneta pisze...

Super książeczki:) U nas biblioteczka strasznie się rozrosła, niedługo też będzie wpis, muszę tylko poczekać aż przyjdzie najnowsza dostawa;)