16.10.2013

Buja Sama

Bright Starts InGenuity huśtawka hybrydowa Lew

Kiedy obejrzałam film o metodzie dr Karpa i jego słynnych 5 S'ach od razu wiedziałam, że mojej córze muszę kupić huśtawkę. Jak zwykle w przypadku "grubszych" zakupów zrobiłam dokładne rozeznanie w asortymencie sklepów internetowych.
Czytałam opinie i oglądałam filmy zamieszczone na youtube - od jakiegoś czasu zawsze sprawdzam czy dany produkt został już przez jakiegoś V-logera omówiony na youtube. Lubię oglądać takie filmy i uważam, że są świetnym dopełnieniem opinii zamieszczanych pod produktami czy na forach dla rodziców.

Bright Starts InGenuity huśtawka hybrydowa Lew


Wybrałam huśtawkę hybrydową InGenuity firmy Bright Starts. Firma jest dosyć dobrze znana, choć nie należy do tych najbardziej popularnych, jak Fisher Price czy Chicco. Produkty BS nie należą też do najtańszych. Z tego powodu między innymi szukałam huśtawki używanej, w idealnym stanie, najlepiej na gwarancji. I znalazłam taką, jakiej szukałam, oczywiście na allegro za prawie połowę ceny sklepowej.

Opis produktu

Wybierając huśtawkę sprawdzałam czy będzie miała zgrabną i kompaktową konstrukcję. Nie mogła być to huśtawka na pół pokoju, ani taka, której nie mogłabym przenosić zgodnie z potrzebą, z pokoju do pokoju. Bright Starts jest pod tym względem idealna - nie jest zbyt duża, ale jednocześnie bardzo stabilna. Nie bałam się ustawiać jej na stoliku czy kanapie na balkonie. 

Huśtawka hybrydowa odznacza się tym, że jest bardzo energooszczędna. Na jednym komplecie baterii może być spokojnie używana regularnie przez rok. Od zakupu mojej minęło ponad 3 miesiące, baterii nie zmieniałam, używam tych, które poprzednia właścicielka. 


Ta huśtawka BUJA SAMA. Mechanizm jest prosty - w siedzisku, od spodu znajduje się magnes,  a na panelu przy podłodze cewka, która emituje impulsy. Kiedy poruszymy huśtawką, nadamy jej ruch, magnes i cewka oddziałując na siebie wzajemnie utrzymują ruch kołyszący. Huśtawka będzie się bujać z prędkością zależną od siły, z jaką ją popchniemy. Jak zapewnia producent huśtawka automatycznie rozpoznaje wagę dziecka i dostosowuje podstawową prędkość bujania.

Sprzęt jest wyjątkowo cichy, prawie bezgłośny, chyba, że włączymy panel dźwiękowy. InGenuity wyposażono w panel z głośniczkiem oraz kilka nagrań muzycznych oraz 3 odgłosy natury: cykające odgłosy z łąki, szum i plusk strumyka, szum mechaniczny. Melodie są bardzo przyjemne, ładnie nagrane, wykonywane przez sztuczne instrumenty, ale naprawdę estetycznie. Do wyboru są trzy rodzaje melodii. Każdy rodzaj składa się z kilku motywów, tematów o podobnym charakterze i podobnej linii melodycznej. Tematy przeplatają się i powtarzają. Głośnik ma 3 stopniową regulacjię natężenia dźwięku. Huśtawka posiada timer, za pomocą którego można zaprogramować czas trwania bujania i grania melodii (30, 45 i 60 minut). 

Siedzisko InGenuity zaprojektowano tak, aby imitowało ułożenie rąk rodzica. Malec w tej huśtawce ma się czuć tak, jakby był tulony i lulany na rękach. Dlatego siedzisko jest dość głębokie i idealne dla noworodka. Troszkę większy niemowlak, jak moja Hania, może nie czuć się zbyt komfortowo w takiej pozycji i może buntować się przeciwko sadzaniu w niej. Córa denerwuje się, bo rwie się do siadania, a to nie jest proste w tej pozycji, do której zmusza siedzisko Bright Starts.

Huśtawka Bright Starts wykonana jest z materiałów bardzo dobrej jakości. Plastik jest solidny i mocny, ale nie toporny. Siedzisko można zdejmować do prania. Jeszcze nie prałam siedziska i nie wiem jak zachowa się materiał po praniu. W ofercie dostępne są różne opcje kolorystyczne, ale wszystkie utrzymane w eleganckich, stonowanych, pastelowych tonacjach. Produkt przeznaczony dla dzieci od 3kg do 11kg.

Jak i kiedy używam?

Huśtawkę kupiłam kiedy Hania miała 1,5 miesiąca i od razu zaczęłam jej używać. Na początku układałam w niej Hanię na drzemki w ciągu dnia. Wcześniej do tego celu używaliśmy fotelika samochodowego Mutsy. Później coraz częściej odkładałam Małą na bujanie na przykład kiedy chciałam pójść do toalety, był listonosz, miałam jakąś robotę w kuchni itp. Do dzisiaj używamy huśtawki prawie co dzień, głównie jako forma zabawy. Choć nie powiem, żeby była to najbardziej ulubiona zabawka Hani.

Minusy

Nie lubię w tej huśtawce pasów bezpieczeństwa. Są wykonane z dość sztywnego materiału. Mam wrażenie, że córka nie czuje się wygodnie mając te pasy założone na ramiona, że jej się wpijają, obcierają rączki. Dlatego zapinam ją w pasie.  


Czasem huśtawka zatrzymuje się. Nie wiem czy to kwestia słabych baterii, czy coś robię nie tak w momencie startowania...


Cena. Koszt nowej huśtawki w sklepie internetowym to od 350 zł w górę. 

Podsumowanie

Czy kupiłabym tę huśtawkę ponownie? TAK. Jednak uważam, że 350 zł za ten produkt to dużo, dlatego znów szukałabym wśród używanych. 


3 komentarze:

Anonimowy pisze...

My mamy z etj firmy leżaczek- bujaczek z akcesoriami i jest extra! Nasz Młody bardzo dobrze się w nim czuje i spędza tam wiele czasu. Także polecam:)
Pozdrawiam,
A. F

Violianka pisze...

A. leżaczek- bujaczek też mamy, wkrótce post i o nim. Pa!

Matczyne Rozterki pisze...

Testy huśtawki hybrydowej Bright Starts oraz bujaczka również na moim blogu-> http://matczyne-rozterki.blog.pl/2014/09/10/lezaczek-bujaczek-czy-hustawka-hybrydowa/

Zapraszam do poczytania :)